WYNAGRODZENIE MINIMALNE

Wysokość zaróbków w telepracy

admin 23 listopada 2012 Aktualności Brak komentarzy


Telepraca, czyli praca zdalna, którą możemy wykonywać niemal z każdego zakątka świata, w tym też z naszego własnego domu, to coraz bardziej popularna forma zarobkowania. Zajmują się nią już nie tylko studenci i matki samotnie wychowujące dzieci, ale często ludzie, którym nie odpowiada hierarchiczny model pracowania na umowie o pracę. Czy zarabianie zdalnie pozwala na to, aby tylko z niego móc się utrzymać?

Pracując w domu, otrzymujemy zlecenia za pośrednictwem poczty e-mail, komunikatora gadu-gadu lub telefonicznie. Taka praca to nie tylko korzyść dla nas w postaci braku konieczności wczesnego zrywania się z łóżka i brnięcia w korkach w drodze do pracy. Również dla naszego zleceniodawcy jest to spora oszczędność, ponieważ nie płaci za nas podatków, ubezpieczenia oraz nie musi utrzymywać biura z całą właściwą mu infrastrukturą. Ale ile my możemy zarobić wykonując telepracę? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pracy świadczymy oraz jakie jest nasze doświadczenia. Oczywiście bardzo pomocne będą dobre referencje, wystawione przez naszych dotychczasowych klientów. Najlepsi w domu zarabiają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wykonują oni zlecenia w postaci programowania, tworzenia stron internetowych oraz grafiki komputerowej. Równie dobrze mogą zarobić copywriterzy, piszący różnego rodzaju specjalistyczne artykuły. Prawdziwi eksperci w powyższych dziedzinach nie narzekają na brak zleceń, a co za tym idzie na regularne i wysokie wpływy na konto.

Praca zdalna poza korzyściami to również obowiązki. Zalicza się do nich konieczność rozliczania się z urzędem skarbowym. Z pomocą przyjdą nam porady prawne online, gdzie dostaniemy szereg konkretnych informacji, dzięki którym unikniemy poważnych problemów podatkowych, ale też nie będziemy zmuszeni sami myśleć o sprawach mniej związanymi z telepracą, jak zachowek czy prawo autorskie, prawo spadkowe, prawo rodzinne lub prawo cywilne.

 

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz