WYNAGRODZENIE MINIMALNE

Wynagrodzenie w branży nieruchomości


Praca w branży związanej z nieruchomościami daje ogromną satysfakcję oraz konkretne dochody. Wysokość wynagrodzenia zależy od rodzaju wykonywanej profesji. Do tej pory niebywałą popularnością cieszył się zawód pośrednika w obrocie nieruchomości. Tymczasem od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania zawodem zarządcy nieruchomości. W tym przypadku wynagradzana jest praca, która polega na administrowaniu powierzoną nieruchomością.

Wynagrodzenie zarządcy nieruchomości jest zależne od czynności jakie wykonuje aby zapewnić sprawne funkcjonowanie powierzonego budynku. Czynności te polegają na podejmowaniu decyzji w zakresie remontu, sprzątania a nawet wynajmowania pomieszczeń biurowych. Naturalnie zarządca jest uzależniony od woli właścicieli nieruchomości, których w przypadku wspólnoty mieszkaniowej może być kilkudziesięciu. Zarządca nieruchomości musi być osobą stanowczą, ale i przyjaźnie nastawioną do klienta.

Wynagrodzenie zarządcy zależy również od liczby nieruchomości, którymi się zajmuje. Kilka budynków w drogiej dzielnicy to zarobek nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli zarządca dysponuje grupą pracowników jest w stanie zarządzać kilkunastoma dużymi nieruchomościami. Często w budynkach znajdują się nie tylko mieszkania, ale i pomieszczenia biurowe. To znacznie podnosi cenę zarządzania. Z tego powodu niektórzy zarządcy wyspecjalizowali się w zarządzaniu biurowcami, dzięki czemu ich zarobki oscylują nawet w granicach kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.
Przeciętny zarządca, np. w Poznaniu czy Wrocławiu ma pod swoją opieką do pięciu nieruchomości mieszkalnych i dwa biurowce.

Naturalnie mieszkania Poznań jako miasto również ma pod swoją opieką. Jednak jeżeli są to mieszkania własnościowe to rola miasta jest tu raczej doraźna i sprowadza się jedynie do pobierania opłat za podatek. Z tego powodu zarządca nieruchomości wydaje się być osobą, która otoczy opieką każdy powierzony budynek.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz