WYNAGRODZENIE MINIMALNE

Pożyczka konsolidacyjna – metodą na obniżenie rachunków

admin 9 maja 2013 Aktualności Brak komentarzy


Tak najkrócej można zdefiniować ten właśnie produkt bankowy. Powinno to przekonać przede wszystkim osoby niezdecydowane, a posiadające kilka kart kredytowych lub zaciągniętych zobowiązań w różnych placówkach bankowych. Zobacz, w jaki sposób pożyczka konsolidacyjna może pomóc w obniżeniu kosztów związanych z koniecznością ich spłacania.

Nie zawsze dobre karty kredytowe.

Karty kredytowe to obecnie najbardziej popularny produkt bankowy. Cieszy się on sporym i ciągle wzrastającym zainteresowaniem. Ma to związek z faktem, że aby stać się ich właścicielami, wcale nie musimy być klientami danego banku. Wystarczy jedynie zastanowić się, jakich zakupów dokonujemy najczęściej lub jakiego rodzaju usługi interesują nas najbardziej.

Następnie wybieramy tylko najbardziej odpowiadające nam pod tym względem karty i możemy cieszyć się swobodą zakupów. Niestety, o ile jedna karta kredytowa to niezbyt duże obciążenie dla naszego budżetu czy kieszeni, o tyle ich większa ilość może spowodować szybką utratę kontroli nad czynionymi wydatkami. Wszystko to dzieje się, ponieważ nie widzimy tak naprawdę ubywających środków, a o faktycznej wysokości rachunku dowiadujemy się dopiero w momencie otrzymania wyciągu bankowego. Dla niektórych taka sytuacja może skończyć się poważnymi problemami finansowymi. Aby tego uniknąć, warto znać pewne sprawdzone i udostępniane przez banki rozwiązania czy możliwości.

Jak mogę spłacić swoje zadłużenie?

Popadnięcie w tarapaty finansowe z tytułu posiadanych zadłużeń kredytowych to bolączka wielu Polaków. Niektórzy niestety sami ściągają na siebie takie problemy. Wówczas poszukują jakiegokolwiek rozwiązania, pakując się przeważnie w kolejne problemy finansowe, czyli zaciągając kolejny kredyt na spłacenie poprzedniego. Kiedy tylko pojawiają się pierwsze „schody” w regularności spłat, w obawie przed pogłębieniem się tego stanu, zadłużona osoba zaciąga kolejną pożyczkę. Błędne koło kredytowe gotowe. Wystarczy jednak zamiast kolejnego kredytu starać się o pożyczkę konsolidacyjną. Pozwala ona na spłatę powstałych zadłużeń a dodatkowo na uzyskanie środków, które można przeznaczyć na dowolny cel. Zanim jednak sięgniemy po to rozwiązanie, dobrą metodą jest sprawdzenie, jak niską ratę jest nam w stanie zapewnić czy zaoferować dany bank. Służą do tego celu narzędzia typu pożyczki konsolidacyjne kalkulator. Są to proste w użyciu aplikacje, dzięki którym w kilka chwil możemy pozyskać przydatną dla nas wiedzę. Jedno z tego typu narzędzi – wraz z dość atrakcyjną długoterminową pożyczką konsolidacyjną – oferuje Citibank Handlowy. Oferta ta wyróżnia się krótkim czasem oczekiwania na decyzję, minimum formalności oraz faktycznym obniżeniem kosztów pożyczki. Sięgając do pożyczki konsolidacyjne kalkulator otrzymujemy dwie informacje. Pierwsza z nich mówi nam, jak wysoka będzie kwota naszej miesięcznej raty. Druga zaś informuje nas, jakich oszczędności możemy się spodziewać. Skorzystanie z tego narzędzia jest zupełnie bezpłatne i nie zobowiązuje nas do podpisania zobowiązania. Podobnie zresztą jak rozmowa z konsultantem czy przedstawicielem banku.

Dlaczego pożyczka konsolidacyjna pomoże mi oszczędzać?


Po pierwsze dlatego, że wszystkie posiadane zobowiązania łączy ona w jeden większy kredyt, oferując jednocześnie niższą ratę miesięczną. Po drugie, tego typu rozwiązanie pomaga w uporządkowaniu domowych wydatków a jedna rata pozwala na łatwiejsze ich kontrolowanie. To, co uda nam się zaoszczędzić w przypadku pożyczki konsolidacyjnej, powinniśmy odłożyć, aby w razie kolejnych problemów nie musieć korzystać już z pomocy banku, ale oprzeć się na swoich własnych środkach i możliwościach finansowych.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz