WYNAGRODZENIE MINIMALNE

Jak tanim kosztem wykończyć mieszkanie?

admin 4 listopada 2013 Aktualności Brak komentarzy


Otrzymanie kluczy do wymarzonego mieszkania mimo, że związane jest z poniesieniem olbrzymiego nakładu finansowego, w żadnym wypadku nie oznacza końca wydatków, każdego czeka bowiem wykończenie mieszkania. Koszt tego przedsięwzięcia nawet w przypadku niewielkiego metrażu oscyluje w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W zależności od sposobu wykończenia, wyboru materiałów, jak również ekipy  remontowej, można zaoszczędzić znaczną część z tej kwoty. Jak w takim razie wykończyć mieszkanie jak najniższym kosztem, nie rezygnując z dobrej jakości materiałów oraz z wysokiego poziomu wykonywanych prac?

Wykończenie na własna rękę czy zlecenie prac ekipie remontowej lub deweloperowi?

Kupując nowe mieszkanie można skorzystać z możliwości otrzymania gotowego lokalu z wykończeniem „pod klucz”. W niektórych przypadkach może to okazać się całkiem interesującą propozycją, głównie za sprawą ceny, która okazuje się najczęściej niższa niż wynajęcie ekipy budowlanej we własnym zakresie. Dodatkową zaletą jest możliwość sfinansowanie prac remontowych kredytem hipotecznym, gdyż wykończenie można zaliczyć jako część składową ceny mieszkania. Praktycznie w każdym przypadku można też wybrać rodzaj oraz jakość zastosowanych materiałów, która będzie dopasowana do możliwości finansowych danego klienta.

Zlecenie wszystkich prac ekipie wykończeniowej

Wszystkie prace związane z wykończeniem mieszkania można również powierzyć jednej lub kilku ekipom wykończeniowym. W takim wypadku niezwykle trudno liczyć na większe oszczędności, gdyż kwota zapłaty za takie usługi nie należy do najniższych. Wybór tańszych fachowców może się także wiązać z niższym profesjonalizmem usługi, dlatego należy dokładnie sprawdzać kwalifikacje pracowników. Aby zapewnić odpowiednią jakość wykończenia tym sposobem, niezbędny jest odpowiedni kredyt, zaciągnięty najlepiej w sprawdzonym banku, takim jak np. Eurobank.

Wykończenie we własnym zakresie

Samodzielne wykonywanie prac pozwala na największe oszczędności, gdyż ceny robocizny stanowią poważny element kosztu całkowitego remontu. Mimo tych oszczędności, już po pierwszej wizycie w sklepie widać, że niezwykle trudne będzie wykończenie mieszkania tanim kosztem. Trzeba również zdobyć fundusze na ten cel, a jedynym sensownym rozwiązaniem wydają się być kredyty gotówkowe rozłożone na dostosowany do każdego klienta okres kredytowania.

Na wykończeniu mieszkania można poczynić naprawdę znaczne oszczędności, choć w sytuacji, gdy dana osoba nie posiada wystarczającej wiedzy w tym temacie, może stanowić to dla niej olbrzymie wyzwanie. Z całą pewnością warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej uwagi, gdyż całkowita kwota, którą można w ten sposób zaoszczędzić, nie należy zazwyczaj do najniższych, dzięki czemu kwota kredytu hipotecznego jest nieco niższa, często nie jest również potrzebna pożyczka gotówkowa na zakup dodatkowych materiałów bądź sprzętów. Warto też pamiętać, że szukanie oszczędności nie musi oznaczać rezygnacji z dobrej jakości wykorzystanych materiałów.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz