WYNAGRODZENIE MINIMALNE

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

admin 23 maja 2014 Bez kategorii Brak komentarzy


Oferty banków są dzisiaj coraz bardziej atrakcyjne. Ogromna konkurencja, jaka panuje na polskim rynku sprawia, że podobne instytucje muszą stale uatrakcyjniać swoje propozycje. Dla potencjalnego klienta jest to bardzo korzystna tendencja, jednak okazuje się, że bogaty wybór może stanowić również utrudnienie w podejmowaniu ostatecznej decyzji. Jak w takim razie wybierać kredyty hipoteczne? Jakie kryteria należy mieć na uwadze?

Przede wszystkim, warto jest zastanowić się nad skorzystaniem z usług doradcy kredytowego. Jest on w stanie przedstawić oferty kilku banków, wskazać ich mocne i słabe strony, co dla klienta, który jest w tej dziedzinie laikiem może być bardzo pomocne. Opcjonalnie, można samodzielnie zaplanować wizyty w kilku bankach, jednak podobna „wycieczka” jest zdecydowanie bardziej czasochłonna. Ogromną zaletą niezależnego doradcy jest również fakt, że wynagrodzenie otrzymuje on jedynie w sytuacji, kiedy klient ostatecznie sfinalizuje umowę z bankiem. Można się więc spodziewać, że włoży on wiele wysiłku w pomoc dla kredytobiorcy. Co więcej, zazwyczaj jego usługi są całkowicie darmowe. Jeśli jednak podejmie się decyzję o poszukiwaniu najbardziej odpowiedniej oferty osobiście, wówczas przydatny jest kredyty hipoteczne kalkulator, dzięki któremu można sprawnie obliczyć wysokość raty oraz kwotę kredytu, jaką może przyznać przy istniejących warunkach finansowych posiadanych przez klienta.

Zalecane jest również składanie wniosków kredytowych w kilku bankach. To gwarantuje większe prawdopodobieństwo, że ostatecznie przynajmniej w jednym z nich kredyt zostanie przyznany. Podczas analizowania ofert poszczególnych banków koniecznie należy mieć na uwadze: możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania, oprocentowanie kredytu oraz wysokość prowizji, jaką pobiera bank. Bardzo duże znaczenie ma także kwestia dodatkowych ubezpieczeń, jakie są często wymagane. Często bowiem ich łączna kwota jest dość wysoka. W przypadku kredytów walutowych, koniecznie należy sprawdzić wysokość spreadu.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz